Kościół Szwecji zdecydował się na rozbudowę swojego dotychczasowego cmentarza w Ęngelholm. Protestancka wspólnota odpowiedziała w ten sposób na zapotrzebowanie miejscowych muzułmanów. Wyznawcy islamu musieli dotąd chować swoich bliskich w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów Helsingborgu.

Cmentarz Ęngelholm znajdujący się obok kaplicy Świętego Krzyża zostanie zwiększony o dokładnie osiemdziesiąt miejsc do pochówku. Miejscowy proboszcz podkreśla, że zdecydował się na jego rozbudowę z powodu próśb kierowanych ze strony miejscowych muzułmanów. Byli oni dotychczas zmuszeni chować ciała zmarłych kilkadziesiąt kilometrów dalej, czyli we wspomnianym już Helsingborgu.

Protestancki proboszcz Fredrik Höggren powiedział w rozmowie z mediami, że dla wielu osób ważne jest, aby mieli gdzie się udać w celu oddania hołdu swoim bliskim. Cieszy się więc, że właśnie poprzez rozbudowę cmentarza może im to zapewnić. Rozbudowany obiekt ma być gotowy do użytku już w przyszłym roku, z czego zadowolenia nie kryją także miejscowi wyznawcy islamu.

Na podstawie: friatider.se.