Duński operator kontenerowy A.P. Møller-Mærsk przygotował pomalowane na tęczowo kontenery. Mają one opłynąć cały świat, a swoją podróż zakończą podczas parady mniejszości seksualnych w Kopenhadze. W ten sposób koncern zamierza promować „tolerancję wobec różnorodności”.

Dwa kontenery wykorzystywane do transportu morskiego zostały pomalowane w kolorach ruchu LGBT już w lipcu ubiegłego roku. W tym tygodniu wyruszyły one zaś w trasę po całym świecie. Pierwszy etap podróży obejmuje odcinek z amerykańskiego Los Angeles do japońskiej Jokohamy. Później kontenery przybiją także do portów w Gdańsku czy Petersburgu, aby zakończyć trasę w Kopenhadze.

Tęczowe kontenery dotrą do duńskiej stolicy na tegoroczną edycję „parady równości” Copenhagen Pride 2021. Przedstawiciele  A.P. Møller-Mærsk twierdzą, że zewnętrzna strona ich własności ma prezentować podejście przedsiębiorstwa do różnorodności i integracji. W kontenerowcach pokazane będzie zaś osobiste zaangażowanie pracowników koncernu, stąd każdy z nich będzie mógł się w nim podpisać.

Jeden z największych na świecie operatorów kontenerowych twierdzi, że w ten sposób manifestuje politykę firmy wobec osób, które „czują się inne”. Mają one więc czuć wsparcie bez względu na swoje pochodzenie, rasę,  płeć, wiek pochodzenie etniczne, wyznawaną religię czy orientację seksualną. Z tego powodu A.P. Møller-Mærsk zachęca wszystkich napotykających na kontenery, aby robili im zdjęcia.

Na podstawie: rynekinfrastruktury.pl,