Hertha Berlin przed miesiącem zwolniła swojego węgierskiego trenera bramkarzy Zsolta Petry’ego, który miał negatywnie wypowiedzieć się o homoseksualistach i imigrantach. Teraz z pracą w klubie z niemieckiej stolicy pożegnała się kolejna osoba. Były bramkarz Jens Lehmann miał bowiem twierdzić, że jeden z ekspertów pracuje w telewizji tylko z powodu czarnego koloru skóry.

Lehmann to jeden z najwybitniejszych golkiperów w historii niemieckiej piłki. Dla reprezentacji kraju rozegrał 61 spotkań, a poza tym występował między innymi w AC Milan, Borussii Dortmund czy Arsenalu Londyn. Od maja ubiegłego roku pełnił z kolei funkcję członka rady nadzorczej oraz doradcy Larsa Windhorsta, od kilkunastu miesięcy właściciela Herthy.

Berliński klub postanowił jednak rozwiązać z nim umowę ze skutkiem natychmiastowym. Kilka dni wcześniej były piłkarz Dennis Aogo upublicznił bowiem treść wiadomości otrzymanej przez Lehmanna, którą wysłał on przypadkowo. Znalazła się w niej sugestia, że Aogo pracuje obecnie jako ekspert telewizyjny tylko z powodu faktu bycia czarnoskórym.

To wystarczyło, aby Lehmann został uznany „rasistą” i spotkał się z krytyką także swoich byłych kolegów z boiska. Hertha, podobnie jak w przypadku Petry’ego, w specjalnym oświadczeniu podkreśliła, że podobne wypowiedzi nie są zgodne z wartościami reprezentowanymi przez klub.

Na podstawie: welt.de, nemzetisport.hu.

Zobacz również: