Honorowy konsul Izraela na Ukrainie odniósł się krytycznie do jasełek, które zostały zorganizowane przed tygodniem w polskim konsulacie we Lwowie. Zdaniem Ołega Wyszniakowa widoczny był w ich trakcie „antysemicki” element jakim miała być postać Żyda, grana przez młodego mężczyznę mającego na sobie sztuczne pejsy oraz strój z napisem „Żyd na prezydenta”, stąd też Polska powinna złożyć przeprosiny z tego powodu.

Izraelski honorowy konsul w kraju naszych wschodnich sąsiadów postanowił skrytykować jasełka na swoim profilu w sieci społecznościowej Facebook. Wyszniakow odniósł się we wpisie do bożonarodzeniowego przedstawienia zorganizowanego w polskiej placówce we Lwowie, gdzie przed tygodniem miał między innymi wystąpić młody człowiek przystrojony w sztuczne pejsy oraz napis „Żyd na prezydenta”.

Wyszniakow twierdzi, że postać Żyda była w całych jasełkach najbardziej odrażająca, ponieważ „przechodzi wszelkie granice zdrowego rozsądku” i ma jednoznacznie „antysemicki” wydźwięk, który jest dodatkowo promowany przez polską placówkę dyplomatyczną. Dodatkowo honorowi izraelski konsul na Ukrainie uważa, iż podobnymi przedstawieniami uczy się młode pokolenie „rasizmu” i „dyskryminacji”.

Autor wpisu na Facebook’u oczekuje obecnie przeprosin od polskiego konsulatu.

Na podstawie: rp.pl, facebook.com.