isis-trojan-horsePrzedstawiciele władz Iranu potępili zamachy terrorystyczne w stolicy Francji, wzywając do podjęcia międzynarodowej walki ze zjawiskiem ekstremizmu. Dodatkowo prezydent Hasan Rouhani w związku z zamachami odwołał swoje wizyty w Europie Zachodniej.

Irańska głowa państwa zdecydowanie potępiła zamachy w Paryżu, które miały wywołać głęboki smutek wśród narodu irańskiego, również mającego być jedną z ofiar działań terrorystów. Rouhani wezwał po raz kolejny do podjęcia międzynarodowych działań na rzecz zwalczania terroryzmu. Jednocześnie prezydent Iranu odwołał swoje wizyty zagraniczne w Europie Zachodniej, w tym właśnie we Francji.

Minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif powiedział natomiast, że Irańczycy w chwili obecnej są na pierwszej linii walki z terroryzmem, którego jednym z przejawów były właśnie ataki we Francji. Irański polityk podkreślił jednocześnie, iż terroryzm nie jest jedynie problemem Bliskiego Wschodu i powinien być zwalczany na szczeblu międzynarodowym.

Na podstawie: presstv.ir.