Sobotni finał piłkarskiej Ligi Mistrzów został opóźniony o kilkadziesiąt minut z powodu incydentów pod stadionem w Paryżu. Francuski tygodnik „Valeurs Actuelles”, powołując się na źródła w tamtejszej policji, informuje o narodowości pierwszych zatrzymanych po tamtych wydarzeniach. Dominują wśród nich przybysze z Afryki Północnej.

Mecz pomiędzy Realem Madryt a Liverpoolem miał rozpocząć się o godzinie 21, natomiast ostatecznie miało miejsce ponad półgodzinne opóźnienie. Wszystko za sprawą problemów zwłaszcza angielskich kibiców z wejściem na stadion, a także ze szturmowaniem obiektu przez osoby nie posiadające biletów.

Wśród pierwszych osób zatrzymanych po sobotnich incydentach nie ma jednak Hiszpanów i obywateli Wielkiej Brytanii. Według tygodnika „Valeurs Actuelles” policja aresztowała 18 Algierczyków, dwóch Tunezyjczyków i dwóch Marokańczyków. Poza tym do aresztu trafiło też siedem osób legitymizujących się francuskim paszportem.

Imigranci z Afryki Północnej mieli przede wszystkim dopuścić się kradzieży przy użyciu broni, kradzieży przy użyciu przemocy, ataków na funkcjonariuszy publicznych, przemocy w miejscu publicznym czy próby wtargnięcia na  Stade de France w Paryżu.

Na podstawie: valeursactuelles.com.