dordrechtW ubiegłym tygodniu niekryjąca syjonistycznych sympatii organizacja „Chrześcijanie dla Izraela” zorganizowała w miejscowości Dordrecht występ muzyczno-tanecznego zespołu podległego Izraelskim Siłom Obronnym (IDF), na który zaproszono również ambasadora Izraela w Holandii. Na wieść o tym holenderscy nacjonaliści z Nationale Jeugd Nederland postanowili przeprowadzić pikietę protestacyjną przypominającą o zbrodniczej działalności IDF względem Palestyny.

Na płocie okalającym teatr, w którym zaplanowano występ zespołu IDF, nacjonaliści rozwiesili zdjęcia dokumentujące zbrodnie Izraela na narodzie palestyńskim, a także mapę przedstawiającą grabież ziemi należącej do Palestyny na przełomie lat 1946-2000 (zobacz: LINK). Trzymano również palestyńskie flagi oraz transparenty o antysyjonistycznym przesłaniu.

Jak czytamy na stronie internetowej nacjonalistów z NJN: „Nationale Jeugd Nederland wspiera antyimperialistyczną walkę o wolność Palestyny i domaga się końca bezkarności państwa Izrael. Dlatego żądamy represji wobec polityki Izraela i natychmiastowego powstrzymania państwowego terroru i zbrodni na ludności palestyńskiej”.