liban-choinkaLibański Hezbollah zorganizował spotkania bożonarodzeniowe na terenie całego kraju. Podkreślały one jedność narodową Libańczyków i pokojowe zasady współżycia chrześcijan i muzułmanów w tym kraju.

Najważniejsze obchody miały miejsce w Marun ar-Ras w południowym Libanie. Działacze Hezbollahu spotkali się tam z przedstawicielami Kościoła maronickiego, na czele z tamtejszym biskupem. Podczas spotkania przemawiał Nawaf al-Moussawi, odpowiadający w Hezbollahu za kontakty zagraniczne. Powiedział on, że Libańczycy mogą być dumni ze swojego nowoczesnego modelu pokojowego współżycia między religiami.

Al-Moussawi mówił również o wyjątkowej sytuacji na Bliskim Wschodzie, która wzywa teraz wszystkich do walki w obronie Bożej religii, bowiem chrześcijaństwo opiera się na miłości i współczuciu. Dodał, iż Libańczycy muszą walczyć z plagą ekstremizmu, która niszczy wspólnotę chrześcijańską w Iraku i Syrii.

W kilku innych miastach Libanu, Hezbollah zorganizował uroczystości z okazji narodzin Jezusa, przeznaczone dla dzieci z sierocińców. We wszystkich wydarzeniach brali udział chrześcijańscy duchowni.

na podstawie: alahednews.com.lb