Galician White Devils Z pewnym poślizgiem dotarło do nas podsumowanie aktywności Galician White Devils związanej z Świętem Niepodlegości:

11 listopada 1918 to jedna z najważniejszych dat dla Polaków, dla wszystkich nas w kraju jak i rodaków na całym świecie jest to jedno z najważniejszych jak nie najważniejsze święto w roku. Dzień w którym większość z nas jest w stanie zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad losami naszej Ojczyzny, nad jej krwawą historią, pełną bólu i cierpienia, nad wszystkimi przegranymi wojnami ale przede wszystkim nad wielkimi zwycięstwami, zwycięstwami na polu walki jak i zwycięstwami dyplomacji. Jednym z takich wielkich osiągnięć naszych ojców jest wygrana batalia o odzyskanie niepodległości. Niepodległości utraconej na 123 lata. Dmowski, Haller, Piłsudski… Sława bohaterom tamtych czasów. Sława ich wielkim czynom.

Jak co roku GWD oraz nasi sympatycy włączają się czynnie w działania upamiętniające to wielkie święto. Braliśmy udział w manifestacji patriotycznej w Bytomiu oraz przeprowadziliśmy kilka lokalnych „akcji” na teranie Galicji. Nasze banery przypominające o tym dniu zawisneły w takich miastach jak : Kraków, Brzesko, Nowy Sącz, Gorlice, Jasło. Za pomoc w akcji dziękujemy kibicom klubu Okocimski Brzesko.

K./GWD