Na łamach „Gazety Wyborczej” ukazał się tekst wzywający do „obalania zasieków” i obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec działań podejmowanych przez polskie służby na polsko-białoruskiej granicy. Autorem artykułu jest Bartosz Kramek, szef Fundacji Otwarty Dialog, oskarżany o podejrzane związki z Rosją oraz udział w praniu brudnych pieniędzy.

Kramek na łamach dziennika krytykuje obecną politykę polskiego rządu względem „uchodźców” znajdujących się po stronie Białorusi na polsko-białoruskiej granicy. Jego zdaniem powstrzymywanie ich przed nielegalnym przekroczeniem granicy jest „bezwstydem, amoralnością i ośmieszaniem Polski”, zaś naszym krajem rządzą „mali i podli ludzie”.

Drut kolczasty staje się nowym symbolem Polski. Dewiza „Za wolność naszą i waszą” brzmi dziś równie szyderczo, jak „Arbeit macht frei” – pisze Kramek. Nawołuje on więc do „symbolicznego” obalenia zasieków budowanych na polsko-białoruskiej granicy i do obywatelskiego nieposłuszeństwa, którym miałoby być zjechanie się lewicowo-liberalnych aktywistów na Podlasie.

Szef Fundacji Otwarty Dialog jest zresztą zwolennikiem przyjęcia imigrantów nie tylko z powodów humanitarnych. Mieliby oni bowiem „poprawić” polską demografię, bo zdaniem Kramka Polska wymiera i przedsiębiorcy potrzebują nowych rąk do pracy.

Kramek został zatrzymany w czerwcu bieżącego roku przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z aresztu wyszedł za poręczeniem, a oficjalnie jest oskarżony o podejrzane związki z Rosją, poświadczenie nieprawdy i pranie brudnych pieniędzy. Wątpliwości budzi bowiem pochodzenie środków wpłacanych na jego Fundację Otwarty Dialog.

Przed czterema laty Kramek opublikował liczącą szesnaście punktów instrukcje, której realizacja miałaby doprowadzić do obalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Także wówczas nawoływał do obywatelskiego nieposłuszeństwa i wykorzystania do tego central związków zawodowych oraz organizacji skupiających przedsiębiorców.

Na podstawie: wyborcza.pl.