Za nami kolejny wyścig macior do koryta, zwany powszechnie „demokratycznymi wyborami”. Wczorajsze wybory tradycyjnie już zostały zlekceważone przez większość polskiego społeczeństwa (według ostatnich sondaży udziału w wyborach nie wzięło blisko 52% uprawnionych do głosowania), dając tym samym do zrozumienia, że Polacy w sporej części mają dość kurniku zwanego Sejmem i słuchania z ust zarówno „lewicowych” jak i „prawicowych” polityków zapowiedzi zmian, z których nic nie wynika.

Dzięki mobilizacji „młodych, wykształconych z dużych miast” do koryta ponownie dopchała się Platforma Obywatelska, której ostatnie rządy z pewnością należały do najgorszych, jak i uwidoczniły wielu niedowierzającym dotychczas osobom prawdziwe oblicze dzisiejszego systemu, który pod płaszczykiem haseł o wolności i swobodzie myślenia prześladuje wszystkich odstających od rządowo-medialnej „normy” obywateli, nachodząc ich w domach czy nawet zamykając do więzień. Przeciwnikom obecnej władzy, jak i kreowanego przez nią systemu, nie można jednak odmówić determinacji w uświadamianiu społeczeństwa, co dało się najlepiej zaobserwować w trakcie kibicowskiej antykampanii PO/GW/TVN, będącej reakcją polskich kibiców na wzmożone wobec nich represje.

W odpowiedzi na wiele wiadomości, które różnymi źródłami dochodziły do nas w tej sprawie, pragniemy zaprezentować czytelnikom pierwszą garść antyrządowych grafik, nadających się np. do wydania w formie wlepek. Informujemy jednocześnie, że galeria będzie stopniowo aktualizowana, a każdy pragnący przyłożyć do niej rękę grafik może wysyłać swoje prace na nasz adres mailowy.

 


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)