nie-dla-malzenstw-homoseksualistowMimo masowych protestów na ulicach francuskich miast, Zgromadzenie Narodowe przegłosowało ustawę legalizującą „małżeństwa” homoseksualistów i adoptowanie przez nich dzieci. Francja może się więc stać ósmym państwem na świecie, zezwalającym zboczeńcom na adopcję dzieci.

Z 577 parlamentarzystów zasiadających w niższej izbie Parlamentu za ustawą głosowało 329, przeciwko przywilejom dla homoseksualistów było 229. Kolejnym etapem legislacyjnym ustawy będzie Senat, w którym głosowanie odbędzie się 2 kwietnia. Prawdopodobnie ustawy nie da się już zablokować, gdyż lewica i tam dysponuje większością mandatów.

Rzecznik prasowy socjalistów, Thierry Mandon, uważa w duchu lewicowej nowomowy, że głosowanie to „pozwoli Republice dokonać wielkiego kroku naprzód w sferze równych praw”, uważając za „krok naprzód” wypaczanie pojęć takich jak małżeństwo i rodzina oraz nie zważając na dobro dzieci, które dla prawidłowego rozwoju potrzebują rodziców różnych płci.

Nowa ustawa zezwala parom monopłciowym na zawieranie małżeństw cywilnych i adopcję dzieci według tych samych zasad, co normalne pary, wprowadzając przy tym sprzeczne z logiką pojęcie „rodzice tej samej płci”. W dokumencie zostały zachowane też dotychczasowe pojęcia „ojca” i „matki”.

Różnice między parami hetero i homoseksualnymi pojawiają się natomiast przy dostępie do metod medycznie wspomaganego rozrodu. Pary jednopłciowe nie będą mogły korzystać z zapłodnienia techniką in vitro ani z metody sztucznego zapłodnienia. Ustawa rezerwuje je wyłącznie dla par heteroseksualnych.

na podstawie: france24.com