Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły nową politykę dotyczącą produkcji wyświetlanych w kinach. Cenzurowane nie będą już między innymi filmy zawierające sceny erotyczne, choć będą w ich przypadku obowiązywać limity wiekowe. W ten sposób Emiraty kontynuują rozpoczętą kilka miesięcy temu modernizację swoich przepisów prawnych.

Dotychczas Ministerstwo Kultury i Młodzieży Zjednoczonych Emiratów Arabskich cenzurowało niektóre zagraniczne produkcje pojawiające się w tamtejszych kinach. Teraz nie będą już ingerować w ich treść, a filmy ze scenami erotycznymi w ich międzynarodowej wersji będzie mogła oglądać każda osoba, która ukończyła co najmniej 21 lat.

Od wielu miesięcy ZEA prowadzą nową politykę liberalizacji przepisów regulujących życie społeczne. W ten sposób państwo zamierza „liberalizować strukturę legislacyjną i przyciągać do siebie większą liczbę zagranicznych pracowników”. Należy podkreślić, że w tej chwili w Emiratach mieszka 10 mln ludzi, z czego tylko jeden milion posiada obywatelstwo tego kraju.

Władze ZEA w ubiegłym roku zliberalizowały dużą część ustawodawstwa. Osoby niezamężne mogą więc mieszkać razem, złagodzone zostały zasady zakupu i spożywania alkoholu, a w przypadku imigrantów wprowadzono długoterminowe zezwolenia na pobyt. Dodatkowo zagraniczny kapitał może kontrolować w pełni udziały w firmach działających w Emiratach.

Na podstawie: middleeastmonitor.com.