egiptEgipska policja zatrzymała siedmiu mężczyzn, podejrzanych o udział w filmie przedstawiającym „ślub homoseksualistów”. Zostali oni oskarżeni o podżeganie do rozpusty i podważanie moralności publicznej.

W sierpniu w sieci pojawił się film, na którym widać dwóch mężczyzn wymieniających się obrączkami i otoczonych przez swoich znajomych. Akcja miała dziać się w kwietniu i parodiować zawarcie związku małżeńskiego. Po opublikowaniu nagrania w internecie, egipska policja przystąpiła do poszukiwania jego uczestników.

Ostatecznie w dochodzeniu zidentyfikowano 9 z 16 uczestników spędu, a siedmiu z nich aresztowano. Zostali oni umieszczeni w czterodniowym areszcie i oskarżeni o podżeganie do rozpusty i publikację nieprzyzwoitych obrazów.

Choć homoseksualizm nie znajduje się w wykazie przestępstw seksualnych wyraźnie zakazanych przez egipskie prawo, może być on karany na podstawie kilku różnych ustaw dotyczących moralności.

W kwietniu tego roku na osiem lat więzienia skazano czterech mężczyzn, właśnie za rozpustę. Do największej akcji przeciwko seksualnym odmieńcom doszło w 2001 r. Egipska policja aresztowała wówczas 52 uczestników dyskoteki Queen Boat.

na podstawie: aljazeera.com