Podpułkownik Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych, Matthew Lohmeier został zwolniony ze stanowiska dowódcy jednej z eskadr za swoją publikację na tematy polityczne. Krytykował w nich ekstremistyczne lewicowe ideologie, mające zagrażać amerykańskim wartościom oraz samym siłom zbrojnym. 

Lohmeier wzbudził kontrowersje z powodu swojego występu w jednym z internetowych podcastów. Promował w nim swoją nową książkę zatytułowaną „Nieodparta rewolucja:. Marksistowski cel: podbój i zniszczenie amerykańskiej armii”. Krytykuje w niej negatywny wpływ radykalnych lewicowych ideologii na amerykańskie wartości, w tym również na kształt tamtejszego wojska.

Obecnie w amerykańskim wojsku roi się od różnego rodzaju szkoleń dotyczących walki z dyskryminacją, a najmocniej promowana jest tzw. krytyczna teoria rasowa. W jej ramach żołnierze dowiadują się, że w Stanach Zjednoczonych panuje strukturalny rasizm, zaś samo państwo zostało zbudowane właśnie w oparciu o rasizm i wyzysk, bo biali ludzie dalej są uprzywilejowani.

Z powodu swoich uwag Lohmeier przestał dowodzić 11. Alarmową Eskadrą Przestrzeni Kosmicznej w Bazie Sił Powietrznych Buckley w Kolorado, natomiast gen. Stephen Whiting, dowódca Sił Kosmicznych USA, wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

Sam wojskowy zabrał w poniedziałek głos w programie telewizji FOX News. Twierdził w nim między innymi, że krytyka teorii rasowych lub marksizmu nie jest polityczną stronniczością. Obie ideologie wpływają zaś negatywnie na amerykańskie wartości, bo prowadzą do ataków choćby na ojców-założycieli Stanów Zjednoczonych.

Na podstawie: foxnews.com.