Angielski piłkarz Jonson Clarke-Harris jest kolejnym zawodnikiem ukaranym przez Angielską Federację Piłki Nożnej za internetowe wpisy sprzed kilku lat. Zawodnik trzecioligowego Peterborough United nie zagra w czterech kolejnych meczach ligowych, bo w swoich postach odnosił się krytycznie między innymi do kwestii orientacji seksualnej.

Napastnik zespołu występującego w League One miał zamieszczać swoje wpisy pomiędzy 27 października 2012 a 6 marca 2013 roku. Chodzi łącznie o sześć komentarzy, których część miały stanowić negatywne odniesienia do orientacji seksualnej. Łącznie został ukarany czterema meczami zawieszenia, grzywną w wysokości 5300 funtów. i koniecznością udziału w specjalnym programie.

Oskarżenia pod adresem Clarke-Harrisa wysunięto w sierpniu bieżącego roku. Szybko zainteresowała się nimi Angielska Federacja Piłki Nożnej (FA), natomiast Peterborough United może jeszcze odwołać się od jej decyzji.

Angielska federacja ukarała zawodnika powołując się na kilka zapisów swojego regulaminu. Dotyczą one głównie szerzenia „obraźliwych, niewłaściwych i dyskredytujących” treści, w tym także tych naruszających kanony współczesnej poprawności politycznej. Na początku września z tego powodu ukarany został Marc Bola z Middlesbrough, który zamieszczał komentarze mając… 14 lat.

Na podstawie: angielskieespresso.pl, skysports.com.

Zobacz również: