W jednej z australijskich szkół dwunastoletni chłopcy zostali zmuszeni do przepraszania dziewcząt w imieniu swojej płci. Był to element wprowadzanych w stanie Wiktoria „lekcji wyrażania zgody”. Staną się one obowiązkowe już w przyszłym miesiącu, a zostały one przygotowane po ogólnokrajowej dyskusji na temat molestowania seksualnego.

Rodzice dwunastolatków z Brauer College, czyli szkoły średniej w Warrnambool w australijskim stanie Wiktoria, nie kryją oburzenia z powodu pomysłu tamtejszej dyrekcji. Ich synowie zostali bowiem zmuszeni do przeproszenia na forum całej szkoły dziewcząt w imieniu swojej płci. Wcześniej dzieciom nie wytłumaczono nawet co i w jakim celu mają robić.

Doniesienia na temat wydarzeń w placówce w Warrnambool pojawiły się świeżo po zapowiedziach stanowego ministra edukacji. James Merlino w przyszłym miesiącu wprowadzi więc obowiązkowe w szkołach publicznych w całej Wiktorii „lekcje wyrażania zgody”. W ten sposób rozszerzony zostanie program „Relacji z szacunkiem”, dotychczas poświęcony związkom, seksualności i bezpieczeństwie.

Wspomniane „lekcje wyrażania zgody” są zaś efektem ogólnokrajowej dyskusji na temat molestowania seksualnego dziewcząt. Rozpoczęła się ona po zgłoszonych licznych przypadkach ataków seksualnych w Wesley College, a więc czołowej prywatnej szkole w australijskim Melbourne.

Jeśli chodzi natomiast o publiczne przepraszanie w Brauer College, dyrektor tej placówki Jane Boyle pochwaliła samą organizację ogólnoszkolnego zgromadzenia. Przyznała jedynie, że niewłaściwe było samo zmuszenie nastoletnich chłopców do przepraszania w imieniu swojej płci. Spotkanie było zaś poświęcone głównie szacunkowi dla kobiet i zgłaszaniu molestowania seksualnego.

Na podstawie: newsweek.com, „Histeria bez Dystansu”.

Zobacz również: