jedwabny_szlakPrzewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej, Xi Jinping, wezwał zagraniczne media do odegrania pozytywnej roli w promowaniu projektu Nowego Jedwabnego Szlaku, który ma za zadanie ustanowić pozytywne relacje między Chinami i państwami zainteresowanymi realizację tej idei.

Przywódca Chin otworzył we wtorek w Pekinie Forum Współpracy Mediów, które oferuje platformę współpracy dla mediów z całego świata, aby mogły one uczestniczyć w platformie dialogu, wymiany informacji oraz praktycznych form kooperacji. Chińska rządowa agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że w wydarzeniu organizowanym przez tamtejszą rządową gazetę, „Dziennik Ludowy”, bierze udział 212 instytucji medialnych ze 101 państw świata.

Jinping w przesłaniu skierowanym do uczestników Forum, podkreślił znaczenie współczesnych mediów w kwestiach przekazywania informacji, zwiększaniu wzajemnego zaufania i szukania porozumienia. Stąd wyraził on nadzieję, że zagraniczne media wezmą udział w promowaniu idei Nowego Jedwabnego Szlaku, aby stworzyć pozytywny obraz inicjatywy mającej na celu budowę „zielonej, zdrowej, inteligentnej i spokojnej” gospodarki.

Na podstawie: news.xinhuanet.com.