boris-johnsonBurmistrz Londynu, Boris Johnson z Partii Konserwatywnej, w rozmowie z The Sun w ostrych słowach wypowiedział się o młodych mężczyznach, którzy dołączają do Państwa Islamskiego i stają się dżihadystami: „to urodzeni przegrańcy, którzy postanowili zostać ekstremistami wskutek odrzucenia przez kobiety”.

Johnson powołał się na badania profili psychologicznych zamachowców bombowych, z których wynika, że uwielbiają oni oglądać pornografię i masturbować się. Burmistrz Londynu użył w swojej wypowiedzi określeń „wankers” i „severe onanists”. „Są odrzuceni przez kobiety, nie udaje im się z dziewczynami, więc kierują się w stronę duchowej pociechy – która oczywiście nie jest żadną pociechą” – stwierdził.

Dżihadyści są według Johnsona również jak nastolatkowie, którzy uciekają w narkotyki i przestępczość, aby oddalić się od swoich problemów oraz wyrazić złość. W przypadku młodych rekrutów, stanie się dżihadystą ma „sprawić, że przestają się czuć przegrani”. Statystyki mówią o około 600 młodocianych dżihadystach, którzy opuścili Wielką Brytanię i wyjechali do Syrii bądź Iraku, aby walczyć za Państwo Islamskie. Jeśli powrócą, to według brytyjskiego MSW będzie istniało poważne ryzyko, iż postanowią dokonać zamachu terrorystycznego.

„To po prostu młodzi ludzie, desperacko potrzebujący docenienia, niemający żadnego konkretnego celu w życiu, czujący, że są przegrańcami, a to [walka za Państwo Islamskie – przyp. red.] sprawia, że czują się mocni” – dodał Johnson.

Poza młodymi mężczyznami, w Syrii znajduje się również około 30 młodych kobiet przybyłych z Wielkiej Brytanii, w wieku pomiędzy 16 a 24 lat, dla większości których wyjazd w celu wspierania „świętej wojny” skończył się świadczeniem usług seksualnych islamskim „wojownikom”.

na podstawie: ibtimes.com