szturm4W sieci ukazał się właśnie czwarty numer nacjonalistycznego miesięcznika „Szturm”. Internetowy miesięcznik narodowo-radykalny to projekt, na którego łamach zapoznać się można z tekstami publicystów znanych m.in. z „Polityki Narodowej”, czy portali takich jak Nacjonalista.pl i Autonom.pl.

Czwarty, a zarazem pierwszy w nowym roku numer to 11 tekstów dotyczących nacjonalizmu, z naznaczeniem na rozważania dotyczące jego samej ideologii. W najnowszym numerze zapoznamy się m.in. z dokładnym znaczeniem nacjonalistycznej symboliki („Polscy narodowcy a symbolika europejska” – Adam Busse), wątkiem określanym mianem polityki ulicy („Polityka ulicy” – Krzysztof Kubacki), pomysłami na ekonomię („Narodowa alternatywa gospodarcza” – Konrad Bonisławski) czy też ważnym zagadnieniem, jakim są priorytety dzisiejszego nacjonalizmu – na przykładzie bezrefleksyjnego zapatrzenia wielu polskich narodowców w historię („Megalomania zwana nacjonalizmem” – Jakub Siemiątkowski).

Wszystkie teksty dostępne są na stronie internetowej miesięcznika – www.szturm.com.pl. Wkrótce całość numeru będzie można również pobrać w wersji PDF. Zachęcamy do odwiedzania, a także wspierania tego projektu – łamy „Szturmu” są otwarte dla wszystkich.

Spis treści czwartego numeru:

– Adam Busse – „Romuald Traugutt – ostatni dyktator Powstania Styczniowego”
– Krzysztof Kubacki – „Polityka ulicy”
– Jakub Siemiątkowski – „Megalomania zwana nacjonalizmem”
– Konrad Bonisławski – „Narodowa alternatywa gospodarcza”
– Tomasz Dorosz – „Pozdrowienie narodowe”
– Michał Szymański – „Widmo półksiężyca krąży nad Europą, czyli o islamofobii słów kilka”
– Jan Poniedzielski – „Krótki szkic o wierze, posłuszeństwie, pokorze oraz walce”
– Adam Busse – „Polscy narodowcy a symbolika europejska”
– Leon Zawada – „Praca społeczna i rewolucja narodowa”
– Tomasz Wroński – „Zmierzch Europy?”
– Wacław Dzięcioł – „Czerwony krzyż, srebrny miecz”