outlaw heroes standingW ostatnim tygodniu w sieci ukazały się dwa ciekawe teledyski, zrealizowane przez uznane na nacjonalistycznej scenie rosyjskie składy reprezentujące odmienne style muzyczne.

Pierwszy z nich to moskiewski Outlaw Heroes Standing, który nagrał klip pod utwór Все, что у нас есть… (Wszystko, co u nas jest / Wszystko, co mamy), znany z ich drugiego materiału zatytułowanego За Кровь и Нефть (Za krew i ropę). Outlaw Heroes Standing to coraz popularniejszy w Rosji zespół reprezentujący niepoprawną politycznie scenę HC, który nie kryje się m.in. z promocją zdrowego trybu życia oraz autonomicznego nacjonalizmu. Zespół ten wydał do tej pory dwie płyty, które za pełną aprobatą muzyków można pobrać w formacie mp3 m.in. tutaj (pierwszy album – Against the wall) oraz tutaj (drugi album). Premiera teledysku miała miejsce wczoraj.

Kolejny polecany przez nas teledysk zrealizowany został przez hiphopową grupę 25/17, która dzięki wielu trafiającym w sedno kawałkom na stałe zagościła w głośnikach rosyjskich fanów tego gatunku muzycznego. Premiera klipu nagranego do wypuszczonego w zeszłym roku kawałka Мама, мы все тяжело больны (Mamo, wszyscy jesteśmy poważnie chorzy) miała miejsce przed tygodniem. Warto zaznaczyć, że muzycy 25/17 również mają mocno luźne podejście do praw autorskich, w związku z czym w sieci można bez większych problemów znaleźć sporą część ich dorobku muzycznego.

Outlaw Heroes Standing:

25/17: