Dziś (12/05) rano funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, znani z wcześniejszych szykan wobec aktywistów środowiska narodowego, wtargnęli do mieszkania Grzegorza Ćwika, redaktora naczelnego „Szturmu” – zaprzyjaźnionego z nami internetowego pisma, promującego na swych łamach nowoczesny nacjonalizm.

Redaktor naczelny „Szturmu” został zatrzymany, zaś w jego mieszkaniu od kilku godzin trwa przeszukanie. Na tę chwilę nie wiadomo, jaki jest konkretny powód kolejnych szykan wobec nacjonalistycznego publicysty, jednak jest to kolejne zatrzymanie jego osoby w ciągu ostatnich kilku lat – wszystkie dotychczasowe związane były z wyrażaną na łamach „Szturmu” nieprzychylnością wobec obecnej władzy.

W kraju, w którym zagrożenie terrorystyczne praktycznie nie istnieje, a służby obcych państw swobodnie realizują swoje interesy, funkcjonariusze ABW, by uwidocznić „potrzebę” działalności swojej formacji kolejny raz na siłę wyszukują sposobów, by nieświadomi obywatele mieli poczucie, iż ich podatki wykorzystuje się w „wyższych celach”. Przypomnijmy, że pomimo faktu, iż ABW niepierwszy raz nachodzi naczelnego „Szturmu”, w jego sprawie nie zapadł ani jeden wyrok skazujący.