Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w ubiegłym tygodniu członka warszawskiej społeczności muzułmańskiej. Mikołaj B., posługujący się na co dzień imieniem Mohammed, miał prowadzić przygotowania zmierzające do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego na terenie naszego kraju.

Do aresztowania miało dojść dokładnie 9 maja, o czym poinformował Stanisław Żaryn, pełniący funkcję rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych. Mężczyzna posługujący się imieniem Mohammed miał wprost deklarować, że przeprowadzi zamach terrorystyczny w miejscu publicznym na terenie Polski, mający być zemstą na „przeciwnikach religii muzułmańskiej”.

Mikołajowi B. postawiono zarzut z art. 119 par. 1 Kodeksu Karnego, stąd grozi mu kara od rozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu, natomiast sam zatrzymany jak na razie nie przyznał się do stawianych mu oskarżeń.

Przedstawiciele służb podkreślają, że podejrzany o przygotowywanie zamachu terrorystycznego w przeszłości leczył się psychiatrycznie.

Na podstawie: interia.pl, rmf24.pl.