pakt-fiskalnyWykluczenie się z procesów decyzyjnych we Wspólnocie Europejskiej, domniemane usytuowanie na obszarze unijnych peryferii – taki obraz przedstawia unijny komisarz finansów w przypadku niezgody Polski na ratyfikację paktu fiskalnego.

Jest to doskonały komentarz do toczącej się od kilku tygodni wśród Polaków dyskusji, przy czym głos w tej sprawie uzewnętrznili sami narodowcy, stawiając się na posiedzeniu komisji parlamentarnej z okazajonalnym transparentem „Pakt fiskalny – stop”. Okazuje się bowiem, iż decydujący ma nie być polski interes narodowy, a szantaż ze strony instytucji Wspólnoty Europejskiej.

Lewandowski dodał także, iż jeszcze w lutym UE powinna uchwalić budżet dla europejskiej unii monetarnej w całkowicie nowym kształcie. Punktem spornym ma być tzw. rabat, czyli rekompensata dla krajów dopłacających do funcjonowania wspólnoty. Pieniędzy będzie do podziałów mniej, zaś członków więcej, gdyż 1 lipca do Wspólnoty Europejskiej dołączy Chorwacja, która według Chorwackiego Urzędu Statystycznego boryka się z bezrobociem rzędu 20%.

na podstawie: money.pl
zdjęcie: narodowcy.net