Manifestacja w miejscowości Helsinborg, na którą mobilizacja trwała od ponad dwóch miesięcy, odbyła się zgodnie z planem gromadząc szwedzkich nacjonalistów reprezentujących większość działających w tym kraju ugrupowań. W marszu zainicjowanym przez organizację Svensk Ungdom udział wzięli m.in. działacze Nationellt Motstånd (jednej z najbardziej znanych szwedzkich organizacji), nacjonaliści z Danii oraz autonomiczni aktywiści z Fria Nationalister, którzy w znaczący sposób przyczynili się do rozpropagowania manifestacji. Liczbę wszystkich uczestników szacuje się na 200 osób.
Po manifestacji odbyły się przemówienia, których słuchano na przemian z puszczaną z głośników tożsamościową muzyką, zaś po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy udali się na nacjonalistyczny koncert. Wiadomo, że podczas pochodu nacjonalistów odbywała się kontrmanifestacja środowisk homoseksualnych i skrajnie lewicowych, jednak na trasie przemarszu nie odnotowano jakichkolwiek incydentów.
W innej części Szwecji, endecy z Nationaldemokraterna zorganizowali wiec połączony z rozdawaniem coraz popularniejszej gazety Nationell Idag. Na zaproszenie Narodowych Demokratów, w wieciu udział wzięli również nacjonaliści z Finlandii.