2 maja w Warszawie z inicjatywy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odbędzie się patriotyczny koncert hiphopowy, na którym wystąpi ceniony w środowisku nacjonalistów skład Zjednoczony Ursynów oraz Tadek z Firmy, który zaprezentuje swój nowy, patriotyczny i antysystemowy repertuar z jego nadchodzącej solowej płyty „Niewygodna prawda”. Muzyków wspierać będzie również skład No Smoki oraz liczne supporty – wśród nich WSP, Banda Unikat, Emace czy WMS.

Koncert odbędzie się o godzinie 17:00 w klubie Hybrydy przy ul. Złotej 7. Odbędzie się on w ramach organizowanego przez SMN wydarzenia „Dzień Polski”, a poprzedzi go omówienie akcji „Ściągajmy unijne flagi z urzędów” (13:30); wykład „Sytuacja Polaków na Litwie”, który poprowadzą przedstawiciele polskiej młodzieży z Wilna (14:00); oraz projekcja filmu „Niepodlegli” dot. wydarzeń z 11 listopada 2011 roku (15:00). Wstęp 10 zł.

Warto dodać, że „Dzień Polski” jest drugim, ciekawym wydarzeniem, które odbędzie się w stołecznym mieście w przedziale zaledwie jednej doby. Dzień wcześniej, 1 maja, miejscowi Autonomiczni Nacjonaliści organizują antysystemową demonstrację pod hasłem „Młodzież potrzebuje alternatywy”, która wyruszy o godzinie 14:00 spod pomnika Romana Dmowskiego przy Pl. Na Rozdrożu.