Jak donosi olsztyński portal Olsztyn.wm.pl, wczoraj (24.04) jeden z mieszkających w tym mieście arabskich studentów zaatakował przy pomocy noża dwudziestolatka. Chłopak aktualnie znajduje się w szpitalu pod opieką lekarzy. Islamski imigrant zadał Polakowi cztery ciosy nożem, w tym jeden, który przeciął mu tchawicę.

Przyczyna ataku jest naprawdę abstrakcyjna. Mariusz (poszkodowany) chciał poprosić arabskiego sąsiada o ściszenie muzyki, która zakłócała spokój w bloku. Zamiast odpowiedzi doczekał się ataku nożownika.

Cała ta sytuacja aż prosi, aby przypomnieć niedawną aferę mającą miejsce w Olsztynie, kiedy to za rozklejanie rzekomo rasistowskich naklejek został zatrzymany dostawca pizzy – zobacz: „Wracajcie do domu arabscy terroryści” oraz Saudyjski ambasador zabiera głos ws. „rasistowskich” wlepek.

Jak pokazuje rzeczywistość, obawy przed muzułmańskmi imigrantami okazują się nie być  bezpodstawne, a integracja arabskich studentów z polską młodzieżą może mieć co najmniej niebiezpieczny wymiar. Należy więc wierzyć, że mieszkańcy Olsztyna wyciągną z tego zajścia odpowiednie wnioski.