marsz-bohaterow-nsz-bb1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, bialskimi ulicami przejdzie patriotyczny pochód przypominający o jednej z „wyklętych” formacji – Narodowych Siłach Zbrojnych. Organizatorzy marszu w Bielsku-Białej przypomną akurat o NSZ nieprzypadkowo, to m.in. na tych terenach działało legendarne zgrupowanie NSZ kpt. Henryka Flamego.

„(…) Jako narodowcy nie zgadzamy się na wykorzystywanie pamięci o naszych Bohaterach do celów politycznych. Nie chcemy być utożsamiani z polityczną rozgrywką. Bierzemy przykład z żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i pokazujemy, że jesteśmy i będziemy bezkompromisowi i wierni ich postawie” -piszą organizatorzy.

Marsz Bohaterów NSZ wyruszy o godzinie 17:00 z bialskiego rynku. Organizuje go lokalne środowisko narodowe – Młodzież Wszechpolska Bielsko-Biała, Obóz Narodowo-Radykalny Bielsko-Biała oraz grupa Radykalne Południe. Autonom.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. Zapraszamy.

marsz-bohaterow-nsz

Więcej o wydarzeniach towarzyszących zbliżającemu się Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych znaleźć można w dziale Krajowe.