Znana z braku zarówno rzetelności, jak i obiektywizmu „Gazeta Wyborcza”, która w ostatnich dniach przeżywa falę paranoi związaną z nadchodzącym Marszem Niepodległości, znowu postanowiła zdyskredytować za pośrednictwem kłamstwa jedną z osób, które nie pasują do dyktowanej przez nią linii poglądowej.
W opublikowanym dzisiaj o godzinie 11:20 artykule „Wielkie przygotowania do blokady marszu nacjonalistów” autor Grzegorz Szymanik w jednym z akapitów opisuje Komitet Poparcia marszu organizowanego przez ONR i MW, skupiając się przy tym na osobie Adama „PIHa” Piechockiego – cenionego reprezentanta sceny hiphopowej z Białegostoku. Redaktor Szymanik stwierdza, jakoby „PIH” nazwał jednego z prezenterów telewizyjnych – Kubę Wojewódzkiego – „żydowskim ścierwem” (patrz: screenshot przedstawiający wspomnianą część artykułu). Zapewne wszystko pozostałoby bez większego echa gdyby nie to, że przeinaczony przez „GW” cytat od ponad roku krąży w formie audio po internecie i każdy zainteresowany może zapoznać się z faktem, iż termin „żydowski” nie pada w nim ani razu.
Zapraszamy do zapoznania się z oryginalnymi słowami „PIHa”, symbolicznie dokumentującymi „rzetelność” autora opisanego artykułu. Korzystając z okazji, polecamy również jego najnowszy album zatytułowany „Dowód rzeczowy nr 1”, którego premiera przypadła na 6 listopada bieżącego roku.

Posłuchaj, co w rzeczywistości powiedział „PIH”: