stop kłamstwom w mediach, demonstracja, wrocławOstatnio wiele można w środkach masowego przekazu dowiedzieć się o „rozbiciu gangu nazistów” czy o „akcji przeciwko hitlerjugend”. I wszystko byłoby w porządku gdyby opisywane zdarzenia były zgodne z prawdą. Ale tak niestety nie jest. Stara stalinowska instrukcja pomawiania wrogów ludu sprawdza się do dzisiaj. Wystarczy kogoś oskarżyć o „nazizm” i dana osoba już zostaje wypychana z przestrzeni publicznej.

O ile w postępowaniu karnym w tej sprawie czekamy na proces, to w przypadku medialnych rewelacji na nasz temat nie pozostaniemy bezczynni. Zamierzamy powiedzieć prawdę o tym, co nas spotkało i przy okazji przypomnieć jak w Polsce „wolność słowa” służy manipulacji społeczeństwa. Pamiętamy w jakich warunkach powstawały w Polsce okrągłostołowe „nowe media”, i zamierzamy o tym przypomnieć. Podobnie jak i największe kłamstwa i oszczerstwa z ostatnich lat.

Obok tego tematu nie pozwala nam przejść obojętnie wzgląd na los naszego kraju, gdyż kłamstwa mediów – tak jak za komuny – pozwalają postkomunistom na okłamywanie ludzi i stosowanie represji. Nie dajmy się zastraszać przez niedouczonych i dyspozycyjnych „dziennikarzy”.

12 marca, Wrocław, ulica Świdnicka. Start o godzinie 15:00. (FPC)