Marsz Kominiarek6 października we Wrocławiu odbędzie się Marsz Kominiarek, będący protestem wobec zbliżającej się nowelizacji ustawy o zgromadzeniach autorstwa prezydenta Komorowskiego, która najprawdopodobniej zakładać będzie m.in. częściowy lub całkowity zakaz zakrywania twarzy na demonstracjach.
Jak informują organizatorzy na lokalnym portalu Wrocławianie.info, zupełnym zbiegiem okoliczności tego samego dnia w centrum Wrocławia „paradować” mają homoseksualiści. Na tę chwilę nie jest jeszcze znana godzina rozpoczęcia nacjonalistycznej demonstracji, jednak odbędzie się ona na wrocławskim Rynku. Aby być na bieżąco, warto śledzić promujące akcję wydarzenie na Facebook’u.

Przypomnijmy, prezydent Komorowski wyszedł z inicjatywą nowelizacji ustawy w listopadzie ubiegłego roku, tuż po wielotysięcznym „Marszu Niepodległości”, który został zakłócony przez policję. Nowelizacja zakłada między innymi surowe karanie organizatorów i uczestników demonstracji, zakaz odpalania pirotechniki, możliwy zakaz zakrywania twarzy (optuje za nim prezydent), czy odmowę organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu lub czasie, a także rozwiązywanie trwających już demonstracji.

 

zdjęcie pochodzi z portalu MMSilesia