survival przetrwać by zwyciężyć2 lipca 2011 w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się druga edycja niezależnej imprezy survivalowej „Przetrwać by Zwyciężyć”. Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu ubiegłego roku, a z jej przebiegiem zapoznać się można między innymi na naszym portalu, w przeprowadzonym wywiadzie z organizatorem survivalu. Survival miał się początkowo odbyć 18 czerwca, jednak organizatorzy postanowili go przełożyć ze względów pogodowych. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy przegapili wcześniejsze zapowiedzi imprezy, lub po prostu nie mogli się wpasować w początkowy termin.

A zainteresować się udziałem w survivalu – czy to aktywnym, czy to biernym – naprawdę warto. W planach tegorocznej imprezy są między innymi: tor przeszkód z zasłoną dymną, przepływ pontonem na czas, strzelanie z wiatrówek (karabinów i pistoletów), procy i łuku, a także pokazy mistrzów sztuk walki ze Stowarzyszenia „Czarny Smok” i Konfeternii Rycerskiej „Sua Sponte”. Całości dopełnią odczytane referaty, zaś na najlepszych uczestników survivalu czekają nagrody (w tym rzeczowe, unfundowane przez firmę odzieżową Patriotic Wear).

Zbiórka uczestników o godzinie 13:00 przy dworcu PKP w Wodzisławiu Śląskim. Koszt pełnego uczestnictwa w survivalu wynosi 20 zł. Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej survivalu: www.przetrwac.w8w.pl.

 

Wideozapowiedź (data uległa zmianie z 18.06 na 2.07):