W wyborach do Senatu Akademickiego na rzymskim uniwersytecie Tor Vergata, które odbyły się 9 maja, kandydat narodowo-rewolucyjnego Bloku Studenckiego (Blocco Studentesco) – Patrizio Gabrielli – otrzymał ponad 1100 głosów, stając się tym samym kolejnym oficjalnym przedstawicielem tego ugrupowania w murach jednego z największych uniwersytetów w Rzymie.

Nie jest to pierwszy sukces narodowo ukierunkowanych studentów na tym uniwersytecie. Wcześniej na Tor Vergata aktywiści Blocco Studentesco otrzymali najwięcej głosów w wyborach do Krajowej Rady Studentów.

Działacze powiązanej z ruchem CasaPound Italia studenckiej organizacji swój sukces zawdzięczają nie tylko prowadzonej na szeroką skalę kampanii, lecz także wieloletniej pracy u podstaw na rzecz studentów Tor Vergata. To właśnie działacze Blocco Studentesco organizowali na terenie tego uniwersytetu najliczniejsze i najbardziej żywiołowe protesty przeciwko wyniszczającym włoską oświatę działaniom polityków oraz władz uczelni.

Przemawiający na wiecu zorganizowanym w celu uczczenia sukcesu, wybrany Patrizio Gabrielli poinformował, że swoje zwycięstwo dedykuje więzionemu działaczowi CasaPound Italia, Alberto „Zippo” Palladino, który od grudnia zeszłego roku przebywa w areszcie w związku z fałszywym oskarżeniem o pobicie członka lewicowej Partii Demokratycznej.