altPrzed kilkoma miesiącami na łamach Autonom.pl ukazał się przełożony na język polski ciekawy manifest nacjonalistycznego ugrupowania Serbska Akcja (czytaj: Serbski Polityczny Żołnierz – manifest ortodoksyjnego narodowego rewolucjonizmu), konsekwentnie realizującego podstawowe założenia narodowego rewolucjonizmu na nacjonalistycznej scenie w Serbii.

Tym razem dotarł do nas materiał wideo, dokumentujący codzienną aktywność działaczy Serbskiej Akcji, który równie chętnie publikujemy na portalu. Co prawda zdecydowana większość polskich nacjonalistów zna z własnego podwórka podejmowane przez serbskich aktywistów działania, niemniej jednak klip promujący ich działalność z pewnością jest warty uwagi – chociażby ze względu na zachęcający do oglądania montaż.

Przy okazji zamieszczonego widea i wątku aktywności Serbskiej Akcji, warto dodać, że jej działacze zapowiedzieli swój udział w warszawskiej demonstracji poparcia dla serbskiego Kosowa, która wyruszy 18 lutego o godzinie 17:00 z Ogrodu Saskiego (róg ulic Marszałkowska i Królewska).