krzyzMinister zasobów ludzkich Zoltán Balog wezwał do ponownego odkrycia wartości chrześcijańskich jako inspiracji i orientacji politycznej. Polityk węgierskiego Fideszu uważa, że to religia stworzyła bogactwo kulturowe Europy.

Balog wziął udział w konferencji zorganizowanej w budapesztańskim zamku, która była poświęcona wyzwaniom stojącym przed ludzkością w XXI w. W swoim wykładzie minister zasobów ludzkich w rządzie Viktora Orbána stwierdził, że wartości chrześcijańskie powinny zostać odkryte na nowo, i powinny być źródłem inspiracji oraz częścią orientacji politycznej. Balog uważa, iż to chrześcijaństwo zbudowało europejski dobrobyt, jego bogactwo kulturowe oraz prawdziwą różnorodność.

Polityk centroprawicowego Fideszu podkreślił, że wartości chrześcijańskie wywodzą się z biblijnej tradycji, greckiej nauki i filozofii, a także prawa rzymskiego. Bez nich nie jest możliwe funkcjonowanie silnego kontynentu europejskiego, stąd należy zwiększyć w tej kwestii świadomość społeczną.

Węgierski minister od początku lat 90. jest związany z Fideszem. Jako pastor był również szefem Forum Protestanckiego na Węgrzech.

Na podstawie: magyarhirlap.hu, inforadio.hu.