Do przeprowadzanych w całej Polsce akcji informacyjnych na temat mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbywają się w cieniu ludobójstwa na białych mieszkańcach Republiki Południowej Afryki, dołączyli autonomiczni nacjonaliści z Warszawy.
W skład akcji warszawskich aktywistów weszło m.in. wywieszenie w jednym z punktów miasta transparentu o długości dziewięciu metrów, namawiającego do bojkotowania mundialu. Wcześniej jednak na chwilę zebrano się pod ambasadą RPA w Warszawie, gdzie postawione zostało zdjęcie Eugene Terre’Blanche – lidera Afrykanerskiego Ruchu Oporu (Afrikaner Weerstandsbeweging) , zamordowanego przez czarnych rasistów na początku kwietnia tego roku. Dodatkowo, w hołdzie wszystkim pomordowanym Burom zapalono znicze, nad którymi rozwinięto zakazaną podczas World Cup 2010 starą flagę RPA. Następnie do rąk warszawiaków trafiły ulotki zaprojektowane przez stalowowolskich AN, zapoznające z tragiczną sytuacją w jakiej obecnie znajduje się biała ludność zamieszkująca tereny Republiki Południowej Afryki, oraz namawiające do sprzeciwiania się nagradzaniu kraju pełnego morderstw, brutalnych pobić czy gwałtów, tak prestiżową imprezą jaką są mistrzostwa świata w piłce nożnej (wzór ulotki dostępny jest tutaj). Wiele osób, które otrzymały ulotki wyraziło zainteresowanie akcją oraz sytuacją, o której nie miało wcześniej pojęcia.
Na temat ludobójstwa czy gwałtów na białych milczą media, światowe organizacje (w tym ONZ) oraz „obrońcy praw człowieka”. Nie milczą jednak nacjonaliści, tak więc akcje informacyjne będą przeprowadzane przez cały czas trwania mundialu.

Zdjęcia: