an-nsa-1czerwca1 czerwca działacze grup Autonomiczni Nacjonaliści Warszawa i Niezależne Stronnictwo Akademickie udali się do jednego z mazowieckich domów dziecka, aby przeprowadzoną wcześniej zbiórką ukazać w tym symbolicznym dniu pokrzywdzonym przez życie młodym Polakom, że ich los nie jest obojętny starszym koleżankom i kolegom, wśród których znaleźć można również osoby o podobnej historii.

Za zebrane pieniądze zakupiono rzeczy, o które poprosili wcześniej wychowawcy wspomnianej placówki. Do domu dziecka zawieziono więc przenośny sprzęt grający (tzw. „boomboxy”), odtwarzacze DVD i Blue-ray, a także płyty z czytanymi opowieściami oraz bajkami i filmami dla najmłodszych. Okazaną pomoc należy raczej uznać za skromną, choć płynącą ze szczerego serca – nie zaś dla blasku fleszy i artykułów w kolorowych gazetach.

Młodzi nacjonaliści, którzy udali się z darami do domu dziecka na miejscu zostali powitani wieloma uśmiechami na twarzach zarówno jego wychowanków, jak i opiekujących się nimi dorosłych. Przywiezione artykuły także zdały się spełnić swoją rolę; wywołując wpierw zainteresowanie, a później radość wśród małoletnich mieszkańców. Pozostaje mieć zatem nadzieję, że będą one nie tylko służyć wychowankom i wychowawcom, ale i przypominać, że pomimo coraz powszechniejszych w kraju znieczulicy, pogoni za pieniądzem i ogólnego upadku wartości, są jeszcze ludzie wrażliwi na los innych.

Tego typu działalność, którą określić można jednym z aspektów narodowego solidaryzmu, stała się normą nie tylko wśród nacjonalistów w Warszawie, ale i w całej Polsce. Skromna pomoc, choć jest zaledwie kroplą w morzu potrzeb, może uraczyć Was niejednym motywującym do dalszego działania uśmiechem, a także dać nadzieję na lepszą przyszłość wielu niedostrzegającym jej ludziom. Zachęcamy więc do podejmowania tego typu działań na rzecz tych warstw narodu, które bez choćby symbolicznej pomocy z zewnątrz mogą nie być w stanie wyjść na prostą.