ku-niepodleglej-mW dniach poprzedzających tegoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie, odbędzie się dwudniowy koncert muzyki tożsamościowej i nacjonalistycznej – „Ku Niepodległej”. Jest to już piątą edycja tej imprezy, którą w tym roku rozłożono na dwa dni pełne mocnej narodowej muzyki.

Pierwsze koncerty odbędą się w niedzielę 9 listopada, w ich trakcie będzie możliwość zobaczenia na żywo jednego z najdłużej występujących zespołów węgierskiej sceny nacjonalistycznej – wywodzącej się z gatunku Hatecore/Hardcore grupy Fehér Törvény. Węgrzy znani z bezkompromisowych tekstów i ostrego grania występują od wczesnych lat 90-tych, przez ten czas gościli już kilkakrotnie w Polsce. W pierwszy dzień imprezy oprócz Węgrów wystąpią także Irydion, Nordica oraz Warholy.

10 listopada, a więc dzień przed Marszem Niepodległości, w trakcie koncertów na uczestników czeka kolejny zespół z zagranicy. W niedzielę na imprezie wystąpią Francuzi z Lemovice, którzy znani są polskiej publiczności między innymi z ostatniego Festiwalu Orle Gniazdo. Tego dnia na scenie towarzyszyć im będą polscy wykonawcy z All Bandits, Stalag i SPS.

Bilety obejmujące wejście na obydwa koncerty (w niedzielę i poniedziałek) wynoszą 80 zł. Bilet na jeden dzień to natomiast koszt 50 zł. Otwarcie bramki planowane jest na godzinę 19:00. Jako jeden z patronów medialnych imprezy – zapraszamy.

Kiedy: 9-10.11.2014

Gdzie: Warszawa, Tawerna Latający Holender (ul. gen. J. Bema 65)

Godzina: 19:00

ku-niepodleglej