Już zaledwie cztery dni dzielą nas od szczególnego wydarzenia, jakim będzie marsz z okazji 70. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. W sobotę 22 września będziemy mieli okazję stanąć ramię w ramię z weteranami jednej z największych formacji wojskowych, dla których kapitulacja hitlerowskich Niemiec nie oznaczała końca walki o niepodległą Polskę.

Sukces Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (1 marca), a więc licznych marszów i patriotycznych demonstracji w wielu polskich miastach, pozwala sądzić, że marsz przypominający o 70-leciu NSZ (czyli jednej z „wyklętych” formacji) zgromadzi w Warszawie liczne grono patriotów. Pochód organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, nad którym honorowy patronat obejmuje Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, wyruszy o godzinie 16:00 z ul. Marszałkowskiej 21/25.

Aby poinformować o zaplanowanym marszu swoich najbliższych znajomych, wystarczy udostępnić im utworzone w tym celu wydarzenie na Facebook’u, lub przesłać oficjalny wzór plakatu. Warto przypomnieć również o rocznicowej akcji szablonowej, o której szczegółach wspominaliśmy m.in. tutaj. Do zobaczenia 22 września w Warszawie!