Hamburg – w tym mieście zostanie otwarte pierwsze centrum handlowe dla muzułmanów. Kompleks zabudowań nazwany «Firdaus Center» (w wolnym tłumaczeniu «Centrum Raj») złożony z sieci niewielkich sklepów, restauracji i pomieszczeń biurowych, ma swoje miejsce w centrum miasta (Krumholzberg) i będzie zajmował kilkaset metrów kwadratowych – pisze WELT-ONLINE.

Niemiecka Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna już wyraziła swój sprzeciw wobec takiego projektu. Szczególną niechęć budzi fakt, iż usługi oferowane w kompleksie mają być skierowane do wąskiego grona odbiorców – prawowiernych muzułmanów. Do tego tereny i pomieszczenia będące w obrębie centrum mają być sprzedawane muzułmanom na prawach pierwszeństwa.

Według WELT-ONLINE, na terenie centrum handlowego zostaną otwarte różnorakie sklepy, w tym restauracja halal i sklep internetowy „dostosowany do potrzeb głęboko wierzących muzułmanów”. W planach funkcjonowania centrum żaden sposób nie bierze się pod uwagę klientów innego wyznania, zatem statystyczny mieszkaniec Hamburga do Firdaus Center raczej nie zawita…

 

Na stronie internetowej organizacji zajmującej się budową i wykończeniem centrum handlowego znajduje się m.in. oświadczenie „Nie wahajcie się rozprzestrzeniać Dawa w Niemczech!”, co pozwala wierzyć, iż na terencie centrum na równi ze sprzedażą” odpowiednich towarów i usług, będzie miała miejsce islamska propaganda.

na podstawie: sedmitza.ru