Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie podpisał umowę z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, dotyczącą programu aktywizacji zawodowej obcokrajowców. Będzie on kosztował polskich podatników 850 tysięcy złotych, a każdy z jego uczestników otrzyma pomoc ze strony doradcy zawodowego i psychologa. Niedługo ma natomiast zostać utworzona kolejna instytucja zajmująca się cudzoziemcami. Program "Razem możemy więcej - program aktywizacyjny województwa podkarpackiego dla cudzoziemców" zostanie sfinansowany z rezerw należących do Funduszu Pracy, finansowanego głównie przez składki osób ubezpieczonych. WUP w Rzeszowie otrzyma wspomniane 850...
Więcej

Jedna z pierwszych pikiet odbyła się w Kijowie, gdzie pod siedzibą prokuratura generalnego kilkunastu nacjonalistów rozwinięło transparent o treści „Makarovi – wolność, ekstradycji – nie!”, oraz w akcie protestu obrzucało budynek torbami z keczupem. Inna z akcji miała miejsce w Winnicy; autonomiczni nacjonaliści zebrali się pod prokuraturą rejonową, protestując przeciwko państwu milicyjnemu – podczas akcji rozprowadzano również materiały przybliżające sytuację więźnia Makarova. Podobna pikieta odbyła się kilka dni wcześniej w Czernichowie.
W wielu miastach przeprowadzane są także mniejsze akcje informacyjne, w skład których wchodzi m.in. rozprowadzanie ulotek, rozwieszanie plakatów, odbijanie szablonów czy wywieszanie transparentów. Te ostatnie pojawiły się m.in. na budynku prokuratury w Odessie (odpowiedzialnej w dużej mierze za nieuzasadnione przetrzymywanie Makarova), czy na jednym z meczy FK Nywa Winnica.

fot.: reactor.org.ua