DanPo ostatnich incydentach do jakich doszło w Wielkiej Brytanii, Brytyjska Partia Narodowa wzywa do manifestacji przeciwko anty-brytyjskiej przemocy i rasizmowi, która ma odbyć się w mieście Hyde. Chodzi o ostatnie ataki gangów muzułmanów na brytyjskich nastolatków, które miały miejsce w Hyde oraz Rochdale. Poszkodowanymi są 17-latek i 21-latek napadnięci bez wyraźnego powodu przez imigrantów i pobici, w wyniku czego starszy z poszkodowanych wymagał hospitalizacji.

BNP podkreśla ważność nagłośnienia tych ataków przez media, choć do takich incydentów dochodzi znacznie częściej, a masowa imigracja i multikulturalizm w Wielkiej Brytanii są codziennymi problemami tamtejszego społeczeństwa. Członkowie partii mówią, że gdyby władze słuchały ich ostrzeżeń odnośnie rozprzestrzeniania się imigranckiej przemocy, wielu z tych zajść udałoby się uniknąć. Przypomnieli oni sprawę pobitego na śmierć przez imigrantów Gavina Hopleya, który stracił życie w zdominowanej przez muzułmanów części Glodwick.

BNP wzywa Brytyjczyków do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec imigranckich bandytów i strachu w jakim przyszło im żyć w „społeczeństwie otwartym”. Demonstracja odbędzie się 25 lutego.

Na zdjęciu: pobity 17-latek Dan Stringer