Grupa TVN Discovery przygotowuje nowe reality show, które w założeniu ma „przełamywać społeczne tabu” i „zmienić stereotypy”. Stacja jeszcze w tym roku roku pokaże swoją wersję amerykańskiego programu randkowego z homoseksualnymi uczestnikami. Wcześniej format przyjął się w trzech krajach Europy Zachodniej.

Reality show ma być pokazywane w serwisie streamingowym Player.pl, należącym właśnie do pochodzących ze Stanów Zjednoczonych właścicieli stacji TVN. Będzie ono polską wersją popularnego w Ameryce programu „Finding Prince Charming”, którego głównym celem jest zapoznawanie ze sobą pederastów. Przez całą edycję programu zabiegają oni o względy „księcia”, a ten w ostatnim odcinku wybierze swojego wymarzonego partnera.

Dotychczas format poza Ameryką przyjął się również w Niemczech, Holandii i Danii. Teraz ruszają castingi do polskiej edycji, zaś ona sama ma zostać wyemitowana już pod koniec bieżącego roku. Sam program ma być kręcony „w egzotycznym kraju”, którym najprawdopodobniej będzie Meksyk.

Amerykański koncern nie ukrywa, że jego celem jest „przełamanie społecznego tabu” wokół homoseksualistów w Polsce. „Wierzymy, że głośny format, który powstanie w ramach serii Player Original może zmienić stereotypy, otworzyć nas i uwrażliwić, ale także dostarczy naszym odbiorcom dobrej rozrywki” – głosi oświadczenie wysłane przez TVN Grupa Discovery do serwisu Wirtualnemedia.pl.

Na podstawie: wirtualnemedia.pl.