assad-syriaSyryjski rząd domaga się potępienia Arabii Saudyjskiej i Turcji przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Oba państwa wraz z Katarem, mają być odpowiedzialne za wspomaganie zagranicznych grup terrorystycznych, mimo dyrektyw ONZ o zwalczaniu terroryzmu.

Syria chce,a by ONZ potępił ostatnie zamachy bombowe do których doszło w mieście Homs. W środowym wybuchu zginęło prawie 25 osób, głównie kobiet i dzieci, a prawie 100 Syryjczyków zostało rannych. Kilka godzin później, w tym samym mieście zastrzelono 14 osób. Sprawcami ataków były grupy terrorystyczne, walczące od trzech lat przeciwko prezydentowi Baszarowi Al-Assadowi i siłom rządowym.

Rząd Syryjskiej Republiki Arabskiej, zwrócił się w oficjalnych listach do Rady Bezpieczeństwa ONZ, o przerwanie milczenia w sprawie mordów dokonywanych na Syryjczykach. Władze Syrii uważają, że ONZ powinno ukarać Arabię Saudyjską, Turcję i Katar, za wspieranie zagranicznych grup terrorystycznych na terenie kraju. Wszystkie te państwa mają ignorować dyrektywy ONZ, dotyczące zwalczania terroryzmu.

na podstawie: presstv.ir