germany-islamErika Steinbach, znana w Polsce przede wszystkim ze sprawy Centrum przeciwko Wypędzeniom, ostrzegła przed infiltracją największych niemieckich partii politycznych przez islamistów. Polityk chadecji zauważa, iż garnie się do nich coraz więcej młodych muzułmanów.

Parlamentarzystka współrządzącej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), na czele której stoli kanclerz Angela Merkel, zauważa w wywiadzie dla „Huffington Post”, iż radykalne organizacje muzułmańskie podważają niemiecki system i wartości tamtejszych partii demokratycznych. Według Steinbach tureckie organizacje Szarych Wilków i Wizji Narodowej wysyłają młodych muzułmanów do infiltracji niemieckich ugrupowań, a nikt nie stawia sobie pytania, dlaczego tak się dzieje. Tymczasem wiadomo już, iż część działaczy CDU sympatyzuje ze wspomnianymi już Szarymi Wilkami.

Chadecka polityk wzywa więc, aby muzułmanie chcący przystąpić do jej ugrupowania podpisali zobowiązanie, iż nie są zwolennikami prawa szariatu i nie jest ono ważniejsze dla nich od niemieckiej konstytucji.

Na podstawie: jungefreiheit.de.