Do urzędu patentowego w Wielkiej Brytanii zgłoszono projekt specjalnej toalety, która ma być pochylona pod kątem 13 stopni. Zdaniem jej twórcy będzie ona dzięki temu na tyle niewygodna, że nie będzie można spędzić na niej więcej niż kilku minut. Właśnie dlatego ma być ona dobrym rozwiązaniem dla pracodawców, aby ich pracownicy „nie marnowali czasu” podczas pobytu w ubikacji.

Konstruktorem nowego „wynalazku” jest niejaki Mahabir Gill,  założyciel i właściciel firmy StandardToilet. W rozmowie z brytyjskimi mediami twierdzi on, że wpadł na pomysł skonstruowania specjalnej pochyłej toalety, gdy robił postój na autostradzie podczas podróży samochodem. Do ustronnego miejsca była jednak duża kolejka, zaś zdaniem Gilla była ona spowodowana faktem, że osoby idące „za potrzebą” jednocześnie przeglądały w tym czasie swoje telefony komórkowe.

Właśnie dlatego Gill zaczął budować prototyp specjalnie nachylonej toalety. Według niego kąt nachylenia 11 stopni był zbyt mały, ponieważ na takiej konstrukcji można było usiedzieć 15 minut bez poczucia dyskomfortu. Z tego powodu zdecydował się na 13 stopni, bo wtedy da się wytrzymać najwyżej od pięciu do siedmiu minut.

Według właściciela firmy StandardToilet jego rozwiązanie będzie pomocne dla brytyjskiego przemysłu. Jego wyliczenia mają bowiem wskazywać, że firmy w Wielkiej Brytanii tracą rzekomo miliardy funtów, ponieważ ich pracownicy zamiast wykonywać swoje zadania, siedzą w toalecie i przeglądają sieć społecznościową Facebook. Dodatkowo Gill może liczyć na poparcie… British Toilet Association, czyli organizacji walczącej o lepsze standardy w publicznych ubikacjach.

Na podstawie: bbc.com.