pochod-za-samostatne-slovenskoJak co roku, nacjonaliści ze Wspólnoty Słowackiej (Slovenská Pospolitosť) organizują w Bratysławie „Pochód za niezależną Słowację”, który tym razem odbędzie się 29 marca. W poprzednich edycjach marszu udział brali nie tylko słowaccy nacjonaliści, ale i delegaci z pozostałych europejskich krajów – podobnie ma być również w tym roku.

Nacjonaliści ze Słowacji rozesłali drogą e-mailową zaproszenie dla polskich nacjonalistów. Jego treść, w którym pokrótce przybliżono również cel organizowanego pochodu, publikujemy poniżej:

Drodzy przyjaciele,

Serdecznie zapraszamy na Pochód za Niezależną Słowację 2014. Naszym celem jest ukazanie faktu, że straciliśmy niezależność i suwerenność ale również chęć ukazania naszej nienawiści do dyktatury Brukseli. Walczymy o suwerenność i przyszłość narodów europejskich. Jest to powód, dla którego prosimy również was o wsparcie. Tylko jeśli powstaniemy razem możemy udowodnić światu, że dla nas, nacjonalistów, wolność naszych krajów jest najważniejsza. Nie chcemy być i nie będziemy niewolnikami brukselskiej dyktatury. Marsz będzie miał miejsce 29 marca w stolicy Słowacji, Bratysławie. Wszystkie potrzebne informację możecie znaleźć na stronie www.samostatnost.sk.

samostatne-slovensko

Relacja Autonom.pl z poprzedniego roku:
– Słowacja: Polscy nacjonaliści na pochodzie za niezależną Słowację