Politycy Lewicy i Polski 2050 Szymona Hołowni doprowadzili do przyjazdu misji Rady Europy do naszego kraju. Zajęła się ona kwestią sytuacji mniejszości seksualnych w Polsce, stąd jej przedstawiciele rozmawiali między innymi z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. W swoich wnioskach przedstawiciele misji stwierdzili, że obecna sytuacja wpływa negatywnie na środowiska LGBT.

Przyjazd przedstawicieli Rady Europy ma związek z wnioskiem Krzysztofa Śmiszka z Lewicy (prywatnie partnera Roberta Biedronia) oraz posłanki Hanny Gill-Piątek, która niedawno przystąpiła do ugrupowania założonego przez Hołownię. Delegaci Rady Europy rozmawiali więc poprzez wideokonferencję z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, ministerstwem rodziny, samorządami i organizacjami pozarządowymi.

W swoim raporcie misja skrytykowała przede wszystkim działania części polskich samorządów. Przyjmowały one bowiem w ostatnim czasie projekty uchwał sprzeciwiających się indoktrynacji dzieci przez dewiantów. Tymczasem według Rady Europy samorządy powinny odgrywać „kluczową rolę w zapewnieniu obywatelom ich praw, a także w promowaniu dialogu i porozumienia”.

Ponadto w swoim raporcie Rada Europy wyraziła zaniepokojenie obecną sytuacją w Polsce. Ma ona być negatywna dla środowisk LGBT, a przede wszystkim na ich prawa i bezpieczeństwo. Misja nie przedstawiła jednak jak dotąd żadnych dokładnych przykładów, bo jej pełne ustalenia mają zostać przedstawione dopiero na początku przyszłego roku.

Na podstawie: rmf24.pl.