imigranci-przestepcyStatystyki podsumowujące ubiegły rok we Francji nie napawają optymizmem. Nad Sekwaną pojawiły się największe problemy z demografią od końca II Wojny Światowej, a na wysokim poziomie pozostaje przestępczość.

Według danych administracyjnych, 1 stycznia 2016 r. na terytorium Francji mieszkało 66 mln osób. W ubiegłym roku w porównaniu do roku 2014, liczba urodzeń zmniejszyła się jednak o 19 tys., co oznacza najgorszy wynik od 1999 r. Na świat przyszło tym samym 791 tys. dzieci, natomiast równocześnie zanotowano 600 tys. zgonów, czyli najwięcej od czasu zakończenia II Wojny Światowej.

Jednocześnie Francuzi zanotowali spadek średniej długości życia o 0,4 lat dla kobiet i 0,3 roku dla mężczyzn. Współczynnik dzietności spadł natomiast poniżej dwóch dzieci na kobietę, jednocześnie zaś wzrosła średnia wieku dla kobiet decydujących się na pierwszego potomka, wynosząc obecnie 30,4 lat.

Na wysokim poziomie utrzymuje się też liczba przestępstw, która wzrosła w porównaniu do 2014 r. Wówczas ujawniono blisko 3,65 mln przestępstw, natomiast w ubiegłym roku liczba ta wzrosła do 3,68 mln.

Na podstawie: lefigaro.fr.