zemanCzeski prezydent Miloš Zeman powiedział w radiowym wywiadzie, że za inwazję imigrantów na Europę odpowiada Bractwo Muzułmańskie. Takie wnioski płyną z informacji jakich udzielili mu przedstawiciele Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Maroka.

Zeman udzielił wywiadu państwowej stacji Czeskie Radio Plus. Stwierdził w nim, że jego informacje mogą być szokujące, ale za inwazją imigrantów na kontynent europejski stoi Bractwo Muzułmańskie, kontrolujące większość islamskich organizacji terrorystycznych. Informacje te mają pochodzić od króla Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz ministra spraw zagranicznych Maroka.

Prezydent Czech twierdzi, że król Emiratów powiedział mu, cytując przedstawicieli kilku organizacji z regionu Bliskiego Wschodu, iż to właśnie Bractwo zrzesza je wszystkie. Szef marokańskiego resortu spraw zagranicznych stwierdził natomiast, że Bractwo chce eksportować radykalny islam do wszystkich zakątków świata.

O tym, iż napływ imigrantów jest zorganizowany, ma świadczyć również liczba przemytników ludzi. Według ostatnich informacji, jest ich blisko 30 tys. a 25 tys. operuje na terytorium Turcji. Zdaniem Zemana stworzenie tak dużej sieci przerzutowej nie jest możliwe spontanicznie, lecz jest zaplanowaną organizacyjnie akcją.

Oprócz Bractwa Muzułmańskiego, kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do inwazji są słowa niektórych europejskich polityków, którzy zachęcali mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do przybywania na kontynent.

Na podstawie: rozhlas.cz.